Nadane stopnie naukowe doktora habilitowanego

Kapituła Kolegium Nauk o Zdrowiu na posiedzeniu w dniu 2 sierpnia 2023r. podjęła uchwały o nadaniu stopnia doktora habilitowanego w dziedzinie nauk medycznych i nauk o zdrowiu w dyscyplinie nauki o zdrowiu:

dr n. o zdr. Roksanie Malak

tytuł osiągnięcia naukowego: Ocena rozwoju noworodka na podstawie badań neurorozwojowych i wybranych parametrów biochemicznych"

Kapituła Kolegium Nauk o Zdrowiu na posiedzeniu w dniu 31 maja 2023r. podjęła uchwały o nadaniu stopnia doktora habilitowanego w dziedzinie nauk medycznych i nauk o zdrowiu w dyscyplinie nauki o zdrowiu:

dr n. med. Ewelinie Chawłowskiej

tytuł osiągnięcia naukowego: Ocena alfabetyzmu zdrowotnego, wiedzy i zachowań zdrowotnych w wybranych populacjach"

dr n. rol. Małgorzacie Mizgier

tytuł osiągnięcia naukowego: Znaczenie sposobu żywienia, stanu odżywienia i aktywności fizycznej w profilaktyce oraz terapii dziewcząt z zespołem policystycznych jajników"

dr n. biol. Faustynie Manikowskiej

tytuł osiągnięcia naukowego: Ocena wpływu wybranych zaburzeń nerwowo-mięśniowych na funkcje ruchowe u pacjentów z mózgowym porażeniem dziecięcym z zastosowaniem testów klinicznych i badań instrumentalnych"

dr n. med. Jioannie Matysiak

tytuł osiągnięcia naukowego: Charakterystyka alergii na jady owadów błonkoskrzydłych oraz astmy u dzieci z wykorzystaniem danych proteomicznych, metabolomicznych i klinicznych"

-------------------------------------------------------------------------------

Kapituła Kolegium Nauk o Zdrowiu na posiedzeniu w dniu 30 marca 2023r. podjęła uchwałę o nadaniu stopnia doktora habilitowanego w dziedzinie nauk medycznych i nauk o zdrowiu w dyscyplinie nauki o zdrowiu:

dr n. med. Edycie Kinel

tytuł osiągnięcia naukowego: Trójwymiarowa (3D) ilościowa i funkcjonalna ocena morfologii kręgosłupa oraz postawy ciała za pomocą nowej, nieinwazyjnej, optoelektronicznej"

Kapituła Kolegium Nauk o Zdrowiu na posiedzeniu w dniu 29 grudnia 2022r. podjęła uchwałę o nadaniu stopnia doktora habilitowanego w dziedzinie nauk medycznych i nauk o zdrowiu w dyscyplinie nauki o zdrowiu:

dr n. o zdr. Dariuszowi Walkowiakowi

tytuł osiągnięcia naukowego: Choroby rzadkie w praktyce edukacji zawodów medycznych oraz w funkcjonowaniu osób chorych"

-------------------------------------------------------------------------------------------

Rada Kolegium Nauk o Zdrowiu na posiedzeniu w dniu 1 marca 2021r. podjęła uchwałę o nadaniu stopnia doktora habilitowanego w dziedzinie nauk medycznych i nauk o zdrowiu w dyscyplinie nauki o zdrowiu:

dr n. k.f. Piotrowi Kocurowi

tytuł osiągnięcia naukowego: Ocena zależności zachodzących między objawami klinicznymi, niesprawnością oraz parametrami biomechanicznymi układu mięśniowo-powięziowego i szkieletowego karku wskutek starzenia się i obciążenia statycznego"